Prace porządkowe w parku przy Dworcowej

Prace porządkowe w parku przy Dworcowej

Po zgłoszeniu od mieszkańców i przeglądzie terenów miejskich w okręgu nr 2, który przeprowadziłem z udziałem Burmistrza Roberta Pawłowskiego, pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Złotoryi w dniu 26 listopada wykonali prace porządkowe w parku przy ulicy Dworcowej. Usunięto suche gałęzie stwarzające zagrożenie dla dzieci i dorosłych korzystających z placu zabaw i siłowni zewnętrznej, wygrabiono liście oraz usunięto zanieczyszczenia z trawników i przyległych chodników.

Kilka dni wcześniej tj. 21 listopada po zgłoszeniu zagrożenia do Straży Miejskiej usunięto przechylony drewniany słup znajdujący się obok mostu na rzece Kaczawie.

Miejsce aktywnego wypoczynku dzieci i dorosłych

Park przy ulicy Dworcowej to miejsce do aktywnego wypoczynku dzieci i dorosłych. W miejscu tym zrealizowano projekt “Plac zabaw dla dzieci i siłowania zewnętrzna POD CHMURKĄ” w ramach pierwszej edycji Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego. Plac zabaw został wyposażony w piaskownicę, wieżę ze zjeżdżalnią, huśtawkę wagową, bujak na sprężynie oraz urządzenia siłowni zewnętrznej orbitrek i wioślarz.

Koszt projektu: 19 080 zł. / Wnioskodawca: Bartosz Łoś